Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektronik Buhar Cihazı Soluma Tekniği
Elektronik Buhar Cihazına başlamak isteyen çoğu kişi tarafından seçilen ilk model bir sigaranın kopyasıdır. Özellikle de bir tütün sigarası gibi aynı şekilde bir buhar cihazı kullanmaya çalıştıkları için, bu gayet tabidir. Ne yazık ki bu iki şey benzer olsada, ikisinin işlevleri birbirinden çok farklıdır. Birisinde doğranmış tütünün yanması sonucu oluşan duman inhale bir kağıt tüp, diğeri ise bir pil ve ısıtıcı ile buharlaştırılan bir sıvı su bazlı buhar üreten bir çelik borudur - aslında, bir soğuk buhar. Biri yüksek sıcaklıkta ateşle yanan tütün içerir, diğeri hiçbir tütün mamülü içermeden bir pil kullanarak sis üretir. Ikisi arasında benzerlik gerçekten yok denecek kadar. Ancak bilinçsiz kullanım sonucu tütün sigarası gibi direk cigerlere inhale şekilde kullanıldığında çeşitli sonuçları olabilir.

Klinik çalışmalar göstermiştirki, analog sigara bir buhar cihazı gibi kullanırsa, kişinin kanındaki nikotin seviyesi sıfır yada oldukça az olarak ölçülür. Yine de tütün sigaraları gibi direkt inhale olarak kullanmamak lazım bana göre.

Buhar cihazı Farklı kullanılmalı!

Soru şu: nasıl ? Kısa cevap benzerlik sadece ağzına yerleştirilir olmasıdır. Bundan sonra, her şey farklı olmalı.

1. Buhar Cihazın da buhar doğrudan akciğerlere çekilmez çok ağır bir tütün sigarasında olduğu gibi, direkt Akciğerlere inhale şeklinde doğrudan bir nefes kullanılmaz . Bunun yerine, buhar ilk ağız boşluğuna çekilir

2. Çekilen buhar arzu edildiği takdirde, ciğere inhale edilebilir. Buhar sonra ağız ya da burun yoluyla dışarı atılır.

3. Buhar çok yavaş ve nazikçe çekilir ağıza (akciğerlere değil). Normal tütün sigaraları gibi sert çekilmez:

4. Hava birkaç saniye hafifçe çekilmeli.Genel de ısıtıcı bobin düzgün çalışmıyor. Kısa bir sabit çekme kullanıldığında buharda herhangi bir nikotin olmayacaktır.

Buhar cihazından çıkan buhar duman değil su bazlı sistir.

Bunun iki ana sonucu vardır Birincisi buhar içindeki damlacık boyutu duman dan on kez daha yoğun (1 mikron vs 10 mikron) 'dur. Bu sigara dumanının en küçük geçitlerden geçerek derinliklere seyahati neticesi, akciğerlere çok daha derinlemesine nüfuz etmesi anlamına gelir. Buhar derin yerlere nüfuz edemez, ve nikotin akciğerlerde kolay emilemez ve daha yavaştır. Ağızda buhar tutan bazı insanlar (özellikle yüksek mukavemetli sıvı ile) için bu yeterli olacaktır.

Taha BC
Ara
Ben 2 gündür kullanıyorum ve nargile gibi çekiyorum daha bir zararını görmedim ama içme şeklimi değiştirmem lazım herhalde.
Ara
(30.09.2016, Saat: 21:34)onrtnc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 2 gündür kullanıyorum ve nargile gibi çekiyorum daha bir zararını görmedim ama içme şeklimi değiştirmem lazım herhalde.

Nikotin seviyeniz nedir?
Ara
(30.09.2016, Saat: 21:40)vip-taha Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30.09.2016, Saat: 21:34)onrtnc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben 2 gündür kullanıyorum ve nargile gibi çekiyorum daha bir zararını görmedim ama içme şeklimi değiştirmem lazım herhalde.

Nikotin seviyeniz nedir?

6 mg sapphire ice age almıştım (30 ml) gayet memnunum tadından ve içiminden. Günde yaklaşık 3 ml kadar kullanıyorum ve kendime farklı içme teknikleri geliştirdim. Bazen sigara gibi içiyor daha sonra ciğer çekimleri yaparak tatmin oluyorum. Cihazı (ego aio) az buhar modunda kullanıyorum genellikle. Çekim yaptığım sırada zorlaması hoşuma gidiyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Elektronik Sigara ve Sivilce Sorunu AnKa 7 3,255 09.06.2016, Saat: 18:24
Son Yorum: Elfikir
  Elektronik Sigaraların Normal Sigaralardan %95 Daha Az Zararlı Olduğu Kanıtlandı AnKa 0 1,431 21.03.2016, Saat: 16:51
Son Yorum: AnKa
  Buhar ve Manuel Nikotin Karşılaştırması vip-taha 0 1,311 02.01.2016, Saat: 02:19
Son Yorum: vip-taha
  Elektronik Sigara Yasak mı? AnKa 0 1,503 31.12.2015, Saat: 19:53
Son Yorum: AnKa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi